Connect with us

Фудбал

Македонија Ѓ. Петров елиминирана од Алашкерт

Екипата на Македонија Ѓорче Петров претрпе пораз и на реванш натпреварот од Алашкерт со убедлив резултат 0:3, со што Ерменците се елиминирани од натамошните натпреварувања во Европа.

Освен желба за пласман во следниот круг на натпреварувања, по поразот од 3:1 во Ерменија, Македонија не покажа ништо друго од тоа што го најави за денешниот реванш.

Првиот гол гостите го постигнаа преку Ненадовиќ во 21. минута , и тоа беше единствениот гол во првото полувреме. Вториот дел од натпреварот исто така им припадна на гостите, кои постигнаа уште два гола, и тоа во 68 минута со голот на Тиаго Галвао поведоа на 0:2.

После само шест минути односно во 74 минута, Восканјан го заокружи конечниот резултат на натпреварот 0:3 за гостите од Ерменија.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com