Connect with us

Фудбал

Македонија и Ерменија досега осум пати играле меѓу себе и имаат израмнет скор

Репрезетациите на Македонија и Ерменија досега се сретнале осум пати, па имаат израмнет скор од три победи и две нерешени исходи.

По ланското издание во дивизијата Д, Македонија во второто издание на Лигата на нации ќе играат еден ранг погорен, односно во дивизијата Ц и против репрезентација која добро ја познаваме-имаме измранет скор, а и сметка за наплата од последниот меѓусебен дуел.

Се обидов да го анализирам системот кој го користи ерменскиот селектор. Мислам дека имаме квалитети да бидеме екипата која ќе се прашува за многу работи на мечот. Сакам да доминираме и да ја контролираме играта. Одиме од натпревар во натпревар за да ја оствариме целта и да се пласираме на Европското првенство –  изјави Ангеловски.

Фудбалерите по неколкумесечна пауза повторно се заедно и ветуваат дека ќе сторат се за да се одмаздат за убедливиот пораз во Ереван во минатогодинешното издание на Лигата на нациите.

На денешната средба нема да настапи Иван Тричковски кој не го издржа последниот тренинг, додека првиот репрезентативен голман Столе Димитриевски отпадна од конкуренција бидејќи е позитивен на коринавирус.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com