Поврзи се со нас

Фудбал

Македонија ќе се појави на ЕП на 13 јуни против Австрија

goran pandev

Македонија се пласираше на Европско првенство. Целта ја исполнивме, селекцијата за прв пат на овој голем собир ќе се појави на 13-ти јуни против Австрија.

Македонија е во групата Ц заедно со Австрија, Холандија и Украина.

На 17 јуни во второто коло ќе се игра против Украина на Шевченко.

Третиот меч и единствен закажан за „Јохан Кројф Арена“ во Амстердам е на 21 јуни, каде ќе се игра против Холандија.

loading...

Facebook