Поврзи се со нас

Фудбал

Манчестер јунајтед прими четири гола во прво полувреме, првпат од 1990 година

Манчестер, 4 октомври 2020 (МИА) – Англискиот фудбалски гигант, Манчестер јунајтед е инфериорен во однос на Тотенхем во натпреварот од 4. коло на Премиер лигата. Манчестер губи на полувреме со 1:4.

-текстот продолжува по рекламата-

„Црвените ѓаволи“ примија четири гола во првото полувреме од натпреварот во англискиот шампионат, првпат од мај 1990 година, кога на полувремето Нотингем форест им водеше со 4:0.

Јунајтед има и фудбалер помалку по исклучувањето на Ентони Марсијал. зс/

-текстот продолжува по рекламите-

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама