Поврзи се

Фудбал

Марсело: Нејмар еден ден ќе игра во Реал

Бразилскиот фудбалер на Реал Мадрид, Марсело е убеден дека неговиот соиграч од репрезентацијата, Нејмар, еден ден ќе биде дел од „кралскиот клуб“.

Нејмар минатата сезона премина од Барселона во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра, но се повеќе шпекулира дека е несреќен во Франција и сака да се врати во Шпанија.

– Мислам дека Нејмар игра за Реал. Дали Нејмар сака да игра во Реал? Се разбира и сигурно лесно ќе се вклопи во новата средина. Секој врвен играч е добредојден во Реал, изјави Марсело.

Нејмар за ПСЖ постигна 28 гола во 27 натпревари, а во средата го очекува дуел токму против Реал во првиот меч од осминафиналната пресметка во Лигата на шампионите.

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Фудбал

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com