Поврзи се со нас

Фудбал

Марсијал играч на сезоната на Манчестер јунајтед според гласовите на фудбалерите

Манчестер, 18 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот Ентони Марсијал е прогласен за играч на сезоната во Манчестер јунајтед според верзијата на играчите, пренесува официјалната веб-страница на клубот.

Французинот оствари 48 настапи, постигна 23 гола и направи 12 асистенции.

Минатата година Лук Шо ја освои наградата за играч на сезоната.

Бруно Фернандеш победи според гласовите на навивачите. зс/

Advertisement

Facebook

Реклама