Поврзи се со нас

Фудбал

Мартинез одби да се пресели во Челзи

Милано, 16 октомври 2020 (МИА) – Напаѓачот Лаутаро Мартинез можеше да го напушти Интер во последниот преоден рок.

Според „Туто Меркато Веб“, 23-годишниот Аргентинец одбил да се пресели во Челзи бидејќи сметал на трансфер во Реал Мадрид или Барселона.

Оваа сезона Мартинез постигна три гола и направи една асистенција на три натпревари во италијанскиот шампионат. зс/

Advertisement

Facebook

Реклама