Connect with us

Кошарка

Меџик Џонсон: Годинашниот плејоф е најдобриот што сум го видел во последните 10-15 години

Лос Анџелес, 4 септември 2020 (МИА) – Легендата на Лос Анџелес лејкерс Меџик Џонсон, изјави дека ривалството во плејофот 2019/20 е највозбудливото во последните 10-15 години.

-Годинашните плејоф-натпревари се најдобрите што сум ги видел во последните 10-15 години. Се чувствува како секој натпревар да се сведува на последните секунди, порача Џонсон на Твитер.

За вечер се закажани две средби во второто коло од плејофот:

Мајами – Милвоки (2-0 во серијата прв до четири победи) и

Лејкерс – Хјустон (0-0). зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com