Connect with us

Други спортови

Мејведер: Ќе се борам со МекГрегор и Нурмагомедов во ист ден

Published

on

Веќе подолго време се нудат стотина милиони долари за закажување на боречки спектакл, Мејведер од една, МекГрегор или Нурмагомедов од друга страна. Но, Мејведер порача дека ако сакаат ќе се бори со двајцата во ист ден.

-Разговаравме за тоа да се борам со Хабиб и Конор во ист ден. Со Хабиб би се борел во текот на денот, а со Конор навечер. Гледачите би платиле единствена цена, веројатно 250 долари, за двете борби“ – вели Мејведер, а пренесуваат светските агенции.

 

Advertisement

Facebook