Connect with us

Фудбал

Меси не смета дека е играч на Барселона, нема да се појавува на тренинзи

Лионел Меси нема повеќе да се појавува на тренинзите на Барселона бидејќи смета дека тој повеќе не е дел од овој тим, објавија неколку сериозни светски медиуми. Тој не ги признава одлуките на Ла Лига и Барселона кои велат дека се уште е под договорот со каталонскиот тим.

Тој според клаузулата една година пред истекот на договорот може да ја раскине соработката, па се повикува на ова. Сепак, Ла Лига и Барселона велат дека Меси не ја активирал клаузулата на време, односно најдоцна до јуни, па според сите правни основи, тој практично е под договор со Каталонците и не може да замине без обештетување.

Вреди да се напомене дека Меси вчера не се појави на закажаните тестови за Ковид 19.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com