Connect with us

Фудбал

Меси повторно тренира со Барса (видео)

Барселона, 7 септември 2020 (МИА) – Суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси, повторно тренира со тимот. По цел месец контрадикторни информации, според кои Меси остана тука и го напушти каталонскиот гигант, денес се чини дека сагата конечно заврши.

Аргентинецот се појави на тренинг базата и ќе учествува на денешниот тренинг.

Крајот на приказната изгледа среќен, бидејќи Меси сè уште останува во Барселона, но за навивачите на тимот остана горчината дека одлуката е задолжителна.

Самиот Меси издаде соопштение во кое објасни зошто ќе продолжи да го носи дресот на тимот, под водство на Роналд Куман.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com