Connect with us

Фудбал

„Меси во Јувентус“ – што по ѓаволите сака овој Сари

Објавено:

Вербалната војна помеѓу суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси и спортскиот директор Ерик Абидал ги засили гласините за евентуално заминување/

Италијанскиот Јувентус е една од опциите на медиумите за следната дестинација на Аргентинецот, а од тренерот на „старата дама“, Маурцио Сари, беше побаран коментар.

– Лео е фудбалер на Барселона. Ако јас бев шеф на Барса, сега би рекол„ што по ѓаволите сака овој Сари“. Затоа претпочитам да не одговорам на тоа прашање, рече мистериозно стратегот, чија иднина веројатно нема да биде поврзана со Јуве.

 

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама