Поврзи се со нас

Фудбал

„Ми фали Пандев, ќе ти го дадам Роналдо ми е дупликат“ – Македонија во „Панини“

Бесценет е моментот кога нашата држава, репрезентација, нашие херои ќе се најдат во новото издание на албумот со сликички „Панини“.

Покрај многуте бенефиции, како премија од УЕФА и историскиот настап на континенталниот шампионат, вистинските фудбалски ентузијасти ќе имаат и еден голем подарок. Постојат голем број љубители на албуми со сликички кои се под покритие на популарната компанија Панини.

Ова следува откако нашата фудбалска репрезентација победи на натпреварот против Грузија со 0-1.

Голем број на луѓе се фанови на собирањето сликички во албумите, а сега во својата колекција ќе може да ги додадат и Пандев, Џани, Нестор, Ељиф, Барди и сите останати.

loading...

Facebook