Поврзи се со нас

Фудбал

Михајловиќ: Фудбал без публика е како жена без ци*ки

Синиша Михајловиќ нема да седи на клупата на Болоња на гостувањето кај Парма поради суспензијата од претходното коло. Сепак тренерот зборуваше пред медиумите за овој натпревар, за судиите, за квалитетот, тактичката поставеност, но најголемо внимание во Италија предизвика неговата споредба на мечевите пред празни трибини.

-Се надевам дека наскоро ќе заврши ова со коронавирусот. Играње без публика е вистинско срање. Кој и да каже дека играње без публика е како жена без цицки, во право е, изјави пред новинарите Михајловиќ.

 

loading...

Facebook