Connect with us

Фудбал

Михајловиќ се опорави од коронавирусот

Болоња, 7 септември 2020 (МИА) – Поранешниот српски фудбалер и тренер на италијанска Болоња – Синиша Михајловиќ, се опорави од коронавирусот, откако два теста потврдија негативен резултат, пренесува римскиот весник „Република“.

Според изданието, Михајловиќ утре продолжува со редовните активности во Кастедеболеа, техничкиот центар на фудбалерите на Болоња.

Михајловиќ беше позитивен на коронавирус по одморот на Сардинија, иако српскиот тренер немал никакви симптоми, потсетува „Република“.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com