Connect with us

Други спортови

Мила Саздова европски шампион во кати за јуниорки

Македонската каратистка Мила Саздова постигна извонреден резултат освојуваќи златен медал, со што стана европски шампион во кати во јуниорска конкуренција, на првенството кое се одржува во Белград, Србија.

Саздова исто така освои и сребрен медал во „кого-кумите“ за јуниорки.

Во тек се се уште натпреварите во екипните дисциплини, соопштија од Македонската Традиционална Карате Федерација.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com