Connect with us

Фудбал

Милан на Торино му продаде играч за 3 милиони евра

Како што пишуваат италијанските медиуми, Милан го продал Родригез на Торино за 3 милиони евра, а Швајцарецот ќе има плата од 1,5 милиони. Се уште не е официјализирано, но се очекува и тоа да се случи во наредните денови.
Родригез со Торино ќе потпише четиригодишен договор. 27-годишниот денес бек во Милан пристигна во 2017-та година од Волфсбург за 15 милиони евра. Претходната сезона играше како позајмен во ПСВ Ајндховен.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com