Поврзи се со нас

Фудбал

Милан се надева дека главните играчи че бидат подготвени за градското дерби

Милано, 7 октомври 2020 (МИА) – Во Милан се надеваат дека Златан Ибрахимовиќ, Анте Ребиќ и Алесио Ромањоли ќе се опорават и ќе бидат подготвени за дербито со Интер, кое е на 17 октомври.

Шведскиот напаѓач веќе тренира со голема брзина за враќање на терените. Тој нема симптоми по позитивниот тест за коронавирус.

Ребиќ пред 10 дена се здоби со повреда на лактот. Неодамнешните студии покажаа дека нема компликации и неговото закрепнување оди добро. Хрватот се очекува да помине нови тестови следната недела, по што ќе се знае дали ќе може да игра против Интер.

Големи се шансите капитенот Ромањоли да биде на теренот против „нероазурите“, откако тој веќе ги продолжи тренинзите.

Advertisement