Connect with us

Фудбал

Милик може да се пресели од Наполи во Тотенхем

Лондон, 11 септември 2020 – Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик може да стане играч на Тотенхем, објави „Evening Standard“.

Сепак, според изворот, лондонци се збунети од сумата од 30 милиони евра што „наполитанците“ сакаат да ја добијат за 26-годишниот напаѓач.

Во сезоната 2019/20, Милик одигра 35 натпревари за Наполи и постигна 14 погодоци.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на полскиот фудбалер на 32 милиони евра. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com