Поврзи се со нас

Други спортови

Младиот Џошуа или ’стариот’ Тајсон: Кој изгледа подобро? (ВИДЕО)

Споредбите меѓу боксерите на новите и старите борци честопати се непотребни.

Сите тие се навистина одлични борци и кои никогаш не биле во рингот навистина не можат да знаат каква сила и физичка подготвеност се потребни за да се направи само една рунда.

Ниту еден сегмент од боксот не е лесен воопшто. Секој професионалец ќе ви го каже тоа, но секогаш се расправало кој имал најсилен удар.

Актуелниот владетел на светскиот бокс Ентони Џошуа ја покажа деструктивната моќ на неговите удари. Тој се подготвува за натпреварот против Кубрат Пулев во кој ќе ги брани појасите и се очекува да биде голем фаворит.

View this post on Instagram

Beauty in violence 🔞

A post shared by Anthony Joshua (@anthonyjoshua) on

Џошуа е подготвен да се бори. Датумот сè уште не е познат, но нема сомнение дека ќе биде во одлична форма. Ударите што ги упати кон фокусирачите изгледаат навистина брутални и нема да му биде лесно на Пулев.

Многумина одлучија да го споредат Џошуа со Мајк Тајсон. Легендарниот боксер се подготвува за враќање во рингот и изгледа нереално.

Advertisement

Facebook

Реклама