Connect with us

Фудбал

Модриќ останува во Реал не само до крајот на кариерата, туку и потоа

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ постигна договор со клубот за продолжување на договорот, пренесува „Ас“. Според изворот, новиот договор ќе биде до летото 2023 година, со можност за продолжување на уште една година. Хрватот може да влезе и во раководната структура на Реал Мадрид. 36-годишниот играч од средниот ред сака да ја заврши кариерата во Реал Мадрид.

Оваа сезона, освојувачот на „Златната топка“ за 2018 година одигра 24 натпревари на кои постигна 2 гола и забележа 5 асистенции.

Реклама

Facebook