Connect with us

Други спортови

МТКФ организира летен камп и куп „Валона 2020“

Валона, 22 август 2020 (МИА) – Македонската традиционална карате федерација од денес до 29 август 2020 во Валона, Албанија ќе одржи традиционалниот МТКФ летен карате тренинг камп „Валона 2020”.

– Во соработка со Албанската традиционална карате федерација МТКФ за прв пат ќе организира тренинг камп во Валона на кој ќе учествуваат каратисти од Македонија, Албанија, Црна Гора и Косово. Семинарот ќе го водат: проф. Венцислав Недев, др. Дејан Недев и др. Аљоша Недев. Како секоја година на крај од семинарот ќе се организира меѓународен турнир и полагање за ученички и мајсторски појаси, информираа од МТКФ.

Семинарот ќе биде и подготвителен за претстојниот Европски шампионат кој во декември треба да се одржи во Прага, Чешка како и Балканијадата во декември во Скопје. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com