Connect with us

Фудбал

Мурињо сака да го види Регилон во Тотенхем

Лондон, 14 септември 2020 (МИА) – Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Регилон може да ја продолжи кариерата во Англија, пишува „Дејли меил“.

Според изворот, за 23-годишниот Шпанец е заинтересиран Тотенхем. Тренерот на тимот од Лондон, Жозе Мурињо сака да го види играчот во клубот.

Изминатата сезона Регилон ја помина на позајмица во Севиља, постигнувајќи три гола и реализирајќи пет асистенции на 38 натпревари. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com