Connect with us

Фудбал

Мурињо тргнал по Белоти, ама Торино бара 50 милиони!

Тотенхем е во потрага по засилување откако слабо беше активен на трансфер пазарот. Прв пик за засилување на „специјалниот“ бил италијанскиот репрезентативец Андреа Белоти од Торино.

Сепак „биковите“ ја одбија првата понуда на Тотенхем да оди на позајмица во Лондон.

Според еден од најугледните италијански новинари и експерт за трансфер-пазарот, Џанлука Ди Марцо, Тотнем веќе доставиле понуда за Белоти, кој во минатата сезона имаше 22 гола на 44 меча за „биковите“, ама понудата експресно ја одбиле во Торино.

Белоти има 92 гола на 193 меча за Торино, има излезна клаузула од 100 милиони евра.

loading...

Втора опција за Тотенхем е Аркадиуш Милик од Наполи.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com