Connect with us

Кошарка

МЗТ Скопје Аеродром го вклучи во тимот 15-годишниот Величковски

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром продолжува со заложбите да им даде шанса на талентираните кошаркари, кои треба да бидат светла иднина на актуелниот македонски шампион, откако денеска го официјализираше договорот за стипендирање со 15-годишниот Бојан Величковски.

Талентираниот Величковски, кој потпиша тригодишен стипендиски договор, летово веќе дебитираше за сениорскиот тим на МЗТ Скопје на пријателскиот турнир во Лесковац.

– Величковски е кадетски репрезентативец на Македонија, од кого се очекува многу ако продолжи да работи напорно и посветено како досега, соопшти актуелниот првак.

Facebook