Connect with us

Фудбал

На крајот од натпреварот Гвардиола ја оттурна ѕвездата на Вест Хем и рече: „Тој оди во теретана секој ден“ (ВИДЕО)

Манчестер Сити вчера не успеа да го победи Вест Хем на гости и да ја обезбеди титулата во Англија.

Граѓаните одиграа 2:2 во Лондон и освоија бод, а сè уште имаат се во свои раце во последното коло во кое им е доволна победа за конечно да ја одбранат титулата во Англија.

Сити вчера губеше во Лондон со 2-0, но во вториот дел успеа да израмни на 2-2. Во самиот финиш на натпреварот граѓаните можеа да направат пресврт, но Ријад Махрез промаши пенал во 86. минута.

По натпреварот беше интересно на теренот, а во центарот на вниманието беше шпанскиот стручњак Пеп Гвардиола.

Камерите го забележаа моментот кога Гвардиола го оттурна Мајкл Антонио додека тој одеше кон соблекувалната. Сепак, јасно е дека станува збор за шега бидејќи Гвардиола потоа ја „критикуваше“ ѕвездата на Вест Хем што игра толку добро бидејќи им создаде неверојатна главоболка на дефанзивците на Сити во првото полувреме.

А Антонио само се насмеа кога Гвардиола ја коментираше неговата игра што најдобро докажа дека ја игра најдобрата сезона во својот живот. Гвардиола подоцна ја коментираше играта на напаѓачот на Вест Хем.

„Тој оди во теретана секој ден и е неверојатно силен. Да го задржам Антонио не е баш јасно и ми создаде огромни проблеми во одбраната. Тие на крајот беа фантастични со оглед на тоа каков играч е тој“, рече Гвардиола.

Реклама

Facebook