Поврзи се со нас

Други спортови

Надал безмилосен

Вториот рекет во светот, Рафаел Надал се пласираше во осминафиналето на Ролан Гарос.

-текстот продолжува по рекламата-

Шпанскиот тенисер беше немилосрден и во 1/16 финалето. Тој не му дозволи на неговиот противник, 74-от играч во светот, Стефан Траваља, сериозно да му се закани во кое било време.

Првиот сет победи со 6:1, вториот со 6:4, а во третиот славеше 6:0 за нова победа без загубен сет.

-текстот продолжува по рекламите-

Во осминафиналето Надал ќе игра против Корда, а денес Тим, Гастон и Сонего исто така се пласираа во најдобрите 16.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама