Connect with us

Други спортови

Надал: Повеќе не славам родендени

Третиот рекет во светот полека влегува во вистинската форма.

Шпанскиот тенисер ја прескокна и втората пречка кај Роналд Гарос откако доцна синоќа го совлада Французинот Гаске со 3:0 во сетови (6-0, 7-5, 6-2).

На овој начин тој вчера се однесуваше на најдобар можен начин до неговиот 35-ти роденден.

Сега веќе искусниот Рафа беше многу подобар од неколку дена помладиот Гаске, но по мечот призна дека не сака да го слави роденденот затоа што се чувствува старо.

“Не славам роденден. Имам 35 години и тоа не е добро. Сакам повторно да имам 25 години”, рече Рафа со насмевка.

Негов следен противник ќе биде британскиот Камерун Нори.

Реклама

Facebook