Поврзи се со нас

Други спортови

Надал со два брејка го совлада Рубљев, со победа на завршниот турнир во Лондон

Во вториот денешен дуел од Завршниот Мастерс со сигурни 2-0 (6-3,6-4) Надал славеше пад на рускиот тенисер Андреј Рубљев. Надал на најдобар можен начин го почна завршниот турнир во Лондон, каде што победи во првиот меч.

Надал тргна фуриозно и во вториот сет, а направи брејк уште на првиот сервис на противникот и потоа без проблем сервираше за да го добие мечот со 6-2.

На првиот денешен натпревар во „О2“ арената, Доминик Тием во три сета славеше над големиот ривал Стефанос Циципас од Грција.

loading...

Facebook