Connect with us

Фудбал

Најмалку 8 играчи во Серија „А“ се заразени со коронавирусот

Рим, 20 август 2020 (МИА) – Најмалку осум играчи во Серија „А“ се заразени со коронавирус, соопштија од централата на натпреварувањето

Торино изјави дека има двајца заразени, а Наполи пријавил еден позитивен случај.

Рома и Каљари пријавија случаи на заразени во нивните екипи во средата.

Не сите заразени играчи имаат симптоми на коронавирус.

loading...

Новата сезона во Серија „А“ треба да започне на 19 септември.

Во Италија се зголемува бројот на случаи на заразени со коронавирус, откако беа пријавени 845 нови случаи.

Италија е една од најпогодените земји, откако повеќе од 35.000 луѓе починале од ефектите на коронавирусот досега.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com