Connect with us

Фудбал

Напната атмофера во репрезентацијата на Шпанија поради Ел Класико, фудбалерите од Реал и Барселона тренираат одвоено?! (ВИДЕО)

Атмосферата во шпанската репрезентација е доста напната. Новиот селектор на Шпанија, Луис де ла Фуенте, веднаш на стартот на својот мандат на клупата на репрезентацијата се соочи со сериозен проблем – односот меѓу фудбалерите на Барселона и Реал Мадрид е катастрофален.

На првиот тренинг на репрезентацијата кој се одржа само еден ден по бурното Ел Класико во кое Барса победи со 2:1, одвоено тренираа репрезентативците од двата најголеми шпански клуба.

На едната страна Гави и Балде, а на другата Начо, Карвахал и Себаљос. Мора да играат заедно, а на тренинг не се ни погледнаа.

Да потсетиме, Шпанија на стартот од квалификациите за Европското првенство ќе ги одмери силите со Норвешка в сабота во Малага и три дена подоцна на гости кај Шокотска, а се очекува во средниот ред во двојка да играат Гави и Себаљос. Ќе биде исклучително интересно да се види како ќе функционира…

Facebook