Поврзи се со нас

Фудбал

Наполи не смее да оди во Торино, натпреварот со Јувентус ќе биде одложен

Неапол, 3 октомври 2020 (МИА) – Здравствената служба на градот Неапол, му забрани на Наполи да лета за Торино за мечот од 3. коло во Серија А против Јувентус, објави на својата веб-страницата новинарот Џанлука ди Марцио.

Забележано е дека службата за безбедност ги блокираше играчите на клубот на аеродромот.

Причината беше избувнувањето на коронавирусот во тимот. Претходно стана познато дека двајца фудбалери и еден вработен во „Наполитанците“ имаа позитивни тестови на коронавирус.

Најверојатно натпреварот ќе биде презакажан за друг термин. зс/

Advertisement

Facebook

Реклама