Connect with us

Фудбал

Натпревар од пониска лига во Германија заврши 37:0, сето тоа поради социјално дистанцирање

Берлин, 17 септември 2020 (МИА) – Во една од пониските дивизии во Германија, натпревар заврши со резултат 37:0, објави „Goal.com“.

Фудбалерите на клубот Рипдорф-Молзен II во текот на целиот натпревар против Холденштет ги почитуваа правилата за социјално дистанцирање. Причината за ваквите постапки беше тоа што играчите на Холденштет беа во контакт со заразен коронавирус во пресрет на натпреварот.

Рипдорф побара натпреварот да биде одложен, но беше одбиен. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com