Поврзи се со нас

Други спортови

Наумче Мојсовски нов директор на Агенцијата за млади и спорт

По завршувањето на владината седница, Владата донесе одлука и го назначи Наумче Мојсовски за нов директор на Агенцијата за млади и спорт.

„Владата на Северна Македонија на оваа седница за директор на Агенцијата за млади и спорт го именуваше Наумче Мојсовски, наш врвен спортист и ракометен репрезентативец“, се вели во испратеното соопштение од Владата.

Претходно на оваа функција беше Дарко Каевски.

Advertisement

Facebook

Реклама