Поврзи се со нас

Кошарка

НБА го објави крајниот датум на влегувањето на Коби Брајант во Домот на славните

Починатите годинава Коби Брајант, Тим Данкан, Кевин Гарнет и остатокот од класата во 2020 година требаше официјално да влезат во Домот на славните на церемонија во август, но таа беше откажана поради пандемијата.

НБА лигата објави нов датум за викендот за Домот на славните во кој ќе се одржи церемонијата – од 13 до 15 мај 2021 година.

Покрај гореспоменатото трио, што ја прави оваа генерација можеби најсилна во историјата, во Домот на славните ќе влезат тренерот Руди Томјанович, Ѕвездата на ВНБА, Тамика Кечингс, универзитетскиот тренер Еди Сатон и универзитетските тренери Ким Мулки и Барбара Стивенс, а Меѓународниот комитет го избра починатиот генерален секретар Фибе Патрик Бауман.

 

Facebook

loading...