Connect with us

Кошарка

НБА ја прогласи идеалната петорка за сезоната 2019/20

Вашингтон, 17 септември 2020 (МИА) – Најсилната светска кошаркарска лига – НБА ја објави идеалната петорка за сезоната 2019/20.

Место во најдобрите пет има за:
Леброн Џејмс (Лос Анџелес лејкерс)
Јанис Адетокунбо (Милвоки)
Лука Дончиќ (Далас)
Ентони Дејвис (Лос Анџелес лејкерс)
Џејмс Харден (Хјустон).

Направен е и избор за втората и третата петорка. Во нив се најдоа:

Втора петорка: Демиен Лилард (Портланд), Кави Ленард (Лос Анџелес клиперс), Никола Јокиќ (Денвер), Крис Пол (Оклахома Сити) и Паскал Сијакам (Торонто).

loading...

Трета петорка: Бен Симонс (Филаделфија), Џејсон Тејтум (Бостон), Џими Батлер (Мајами), Руди Гобер (Јута) и Расел Вестбрук (Хјустон). зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com