Поврзи се со нас

Тајмаут

НЕ Е ЗА ПОМЛАДИ ОД 18 ГОДИНИ: Поради ова видео на фудбалер му е одземена капитенската лента и избркан е од репрезентацијата

Одземена капитенската лента и во клубот и во репрезентацијата, тоа е епилогот од видеото кое предизвика скандал на социјалните мрежи во Русија, но и во цела Европа. Капитенот на Зенит, Артем Ѕјуба се снимал како мастурбира додека разговара со некоја женска, а сето тоа завршило на интернет.

Казната од клубот е одземање на капитенската лента, а во репрезентацијата на Русија, нема повеќе да игра.

loading...

Facebook