Поврзи се со нас

Фудбал

НЕ ГО САКААТ ВО МАДРИД: Реал му намалува плата на Лука Јовиќ

Коронавирусот предизвикува големи проблеми на сите, дури и на моќниот Реал Мадрид.

Челниците на мадридскиот гигант одлучија да ги намалат трошоците, а со тоа и платите во клубот.

Приходите на Реал се намалија енормно, па мораше да се донесе таква одлука.

Шпански „АС“ пренесува дека платите на играчите ќе бидат намалени за 15-20%, а тоа ќе се одрази и на фудбалерот Лука Јовиќ.

 

loading...

Facebook