Connect with us

Други спортови

Не го викаат без причина „Летечкиот Македонец“, прво место за Иџе во Португалија

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе победи на првата трка во Португалија, на патеката “Рампа дал Фапера“ во Брага. Иџе со својот „Хјундаи И30 ТЦР“ беше првопласиран (1 категорија) со време 2:16.121. Трката е во рамките на Европскиот шампионат на ридски патеки.

Ова е втора трка сезонава, а потсетување дека на стартот во Франција во април Стефановски беше второпласиран во Сен Жан ди Гар.

 

 

Реклама

Facebook