Connect with us

Други спортови

Не успеа да се пласира на Вимблдон, па скрши пет рекети од нервоза (ВИДЕО)

Акира Сантилан не успеа да се избори за пласман во главната дел од гренслем-турнирот во Вимблдон, па збесна по елиминацијата во квалификациите. Сантилан не можеше да го задржи бесот, па реши да скрши дури пет рекети поради неуспехот.

Извор: Sport1.mk

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com