Поврзи се

Фудбал

Негативен рекорд на Барселона на „Камп Ноу“

Лидерот во Примера, Барселона изненадувачки не успеа да го совлада Гетафе во меч од 23-тото коло, одигран на „Камп Ноу“, кој заврши без голови. Лионел Меси и компанијата понудија многу слаба претстава и поставија негативен рекорд во првото полувреме, откако не упатија ниту еден прецизен удар кон противничкиот гол.

Киксот на Каталонците му овозможи на Атлетико Мадрид да ја намали разликата и да се надева на шампионската титула.

„Јорганџиите“ се веќе на седум поени од првата позиција.

Актуелниот шампион Реал Мадрид заостанува 17 поени, но има меч помалку.

ФОТО

loading...

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com