Поврзи се со нас

Тајмаут

Нејмар е во среќна врска веќе осум месеци: Исто така ја запозна пејачката со неговите родители

Бразилскиот репрезентативец Нејмар заплови во нова романтична врска.

Напаѓачот на ПСЖ имаше многу девојки во текот на целата своја кариера, но сега е во врска со Габили. Таа е бразилска пејачка со која фудбалерот се забавува наводно осум месеци.

Според бразилскиот медиум „Екстра“, двајцата започнале да се допишуваат на почетокот на пандемијата на КОВИД-19 и за време на карантинот, а набрзо сето тоа го направиле официјално и сега се заедно.

Нејмар ја замоли Габили да помине еден месец со него во Париз. Тој ја запозна со пријателите и семејството, што потврди дека навистина станува збор за сериозна врска.

Габриела Батиста или Габили е родена во Рио де Жанеиро и е една од најпопуларните бразилски пејачки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gabily (@gabily)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gabily (@gabily)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gabily (@gabily)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gabily (@gabily)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gabily (@gabily)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gabily (@gabily)

loading...

Facebook