Connect with us

Фудбал

Нејмар го воздигнува Мбапен и рече дека се чувствува среќен во ПСЖ благодарение на новите соиграчи

Објавено:

Нејмар изјави дека се чувствува среќен во ПСЖ по пристигнувањето на новите соиграчи.

Бразилецот се бореше во текот на летото да го принуди клубот да се врати во Барселона по турбулентното време кон крајот на минатата сезона.

Разговорите меѓу клубовите не успеаја, оставајќи го Нејмар на несигурна позиција на „Паркот на принцовите.

Но, тој инсистира на тоа дека ситуацијата е многу добра сега, делумно благодарение на новите играчи кои пристигнаа во француската престолнина, заедно со неговиот близок пријател Кајлијан Мбапе.

Маури Икарди, Пабло Сарабија, Андер Херера и другите кои се приклучија на ПСЖ во текот на летото.

„Атмосферата секогаш беше добра. Оваа година имаме повеќе луѓе со кои е лесно да се разговара и да се забавува. Новите фудбалери се забавни, фокусирани и се добри играчи“, рече Нејмар.

„Со Мбапен е различно. Тој е исклучителен човек, тој е весел и среќен. Да не зборувам за неговиот фудбал, кој е прекрасен. Поминувам убаво на теренот, но и надвор од него“, додаде тој.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама