Поврзи се со нас

Тајмаут

Несреќната sвезда киднапирана во 2012 година, сега е повторно киднапирана по неверојатен сопнување

Кристијан Ободо повторно беше киднапиран, по втор пат во последните осум години.

Ободо беше киднапиран во Вара во летото 2012 година од вооружени лица откако отиде во црква.

Осум години подоцна, Ободо повторно е жртва на киднапер. Откако Нигерија прокоцка 4-0 против Сиера Леоне, поранешниот репрезентативец на Нигерија беше киднапиран и помина часови во багажникот. За негова среќа, тој беше ослободен без повреди.

Поранешниот репрезентативец на Нигерија поголемиот дел од својата кариера го помина во Италија, а во 2017 година ја заврши репрезентативната кариера.

“Навистина беше непријатно да бидам заклучен во багажникот неколку часа на топло. Киднаперите дури ми рекоа дека изгубиле пари играјќи на Нигерија во второто полувреме. Не ми се закануваа, не ме повредија, но искрено не разбирам зошто некој сакаше да поминувам повторно, низ оваа непријатност “, изјави Ободо за „Брила ФМ“.

loading...

Facebook