Поврзи се со нас

Други спортови

Неверојатна гужва на врвот на генералната ранг листа на Мото ГП

Со победата на вчерашната трка за Големата награда на Емилија Ромања, шпанскиот мотоцикл Маверик Вињалес се проби на третото место во генералниот поредок.

По Големата награда на Емилија Ромања, имаше голема гужва на самиот врв од генералниот поредок, па не чека многу возбуда до крајот на шампионатот во Мото ГП.

На првото место со 84 бода е Италијанецот Андреа Довициозо од Дукати, бод зад него се Французинот Фабио Квартараро од Петронас Јамаха и споменатиот Вињалас од Монстер Енерџи Јамаха.

На четвртото место е Шпанецот Жоао Мир од Сузуки Екстар со 80 поени, додека петтопласиран е Италијанецот Франко Морбидели од Петронс Јамаха со 64 поени, како и шестопласираниот Австралиец Џек Милер од Прамац Рејсинг.

Advertisement

Facebook

Реклама