Connect with us

Други спортови

Неверојатна сцена: Двајцата борци брутално нокаутирани во исто време (ВИДЕО)

Светот на боречките вештини често може да ни донесе навистина спектакуларни нокаути.

Нокаутите и крвта се она што публиката сака да го гледа, а она што се случуваше во Тајланд претходните денови ги воодушеви љубителите на жестоките удари.

Двајца борци на еден локален настан брутално се нокаутирале во исто време.

Од самиот почеток нивната борба беше тензична и жестока. Во еден момент и двајцата испукале тупаници кои седнале на вистинското место и двајцата борци завршиле нокаутирани на подот.

По ова публиката беше во делириум. Никој не се ни сомневаше дека вакво нешто може да се случи, а вистинска реткост е да се видат вакви работи.

 

Реклама

Facebook

Реклама