Поврзи се со нас

Други спортови

Неверојатно, но може да се случи: Уште едно финале на Мек Грегор – Хабиб

Еден од најозборуваните дуели претходно беше несомнено оној меѓу Конор Мек Грегор и Хабиб Нурмагомедов, одржан пред неколку години. Такво финале може да се повтори, во случај Мек Грегор да победи на 23 јануари против Дастин Порие.

Конор Мек Грегор се очекува да се врати во рингот на УФЦ во јануари следната година каде ќе се соочи со Дастин Порие од Ирска.

Двајцата борци на комбинирани боречки вештини се во лесна категорија, категорија што е исто така Хабиб Нурмагомедов.

Хабиб е неприкосновен шампион на оваа тежина на УФЦ.

Сепак, вреди да се напомене дека Хабиб по последниот натпревар најави повлекување од УФЦ.

Но, тоа не е ставот на претседателот на УФЦ, Дана Вајт. Тој рече дека Русинот може да се врати во рингот дури и за конечно соочување.

Во случај Мек Грегор да го победи Порие на 23 јануари, тогаш е можно да има нова пресметка меѓу Мек Грегор-Кабиб.

loading...

Facebook