Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Тајмаут

Неверојатно пријателство и голема почит меѓу Хабиб и Кристијано (ВИДЕО)

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо е голем пријател на еден од најдобрите светски борци Хабиб Нурмегомедов.

Нивното пријателство е навистина огромно. Зборовите за поддршка честопати се даваат едни на други пред важните настапи, и тие очигледно често се слушаат.

Ислам Махачев го објави видеото додека Хабиб разговара со Роналдо. Не слушате за што точно зборуваат, но „Орелот“ во еден момент вели „мора да ја освоиш титулата“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Навистина е феноменално да се види дека одличното пријателство ги врзува овие двајца навистина неверојатни спортисти.

loading...

Facebook