Поврзи се со нас

Фудбал

Никој не го сака Марио Балотели во својот состав

Бреша, 14 октомври 2020 (МИА) – Поранешниот италијански репрезентативец Марио Балотели изјави дека наскоро ќе потпише со клуб. 30-годишниот голгетер е слободен играч откако на крајот на минатата сезона беше раскинат договорот со Бреша. За време на последната кампања, Балотели запиша 19 натпревари на кои постигна 5 гола.

-текстот продолжува по рекламата-

– Сè уште не играм никаде, но за неколку недели ќе потпишам со нов клуб, рече Балотели, цитиран од „Гол“.

Покрај Бреша, Балотели има играно и за Интер, Манчестер Сити, Милан, Ливерпул, Ница и Марсеј.

-текстот продолжува по рекламите-

За репрезентацијата на Италија, напаѓачот има 36 натпревари и 14 погодоци.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама