Connect with us

Други спортови

Николчевиќ прв Србин кој ќе се натпреварува за Косово

 Драган Николчевиќ се смета за прв косовски Србин кој ќе биде дел од една репрезентација на Република Косово, јавува дописникот на МИА од Приштина.

Николчевиќ ќе учествува на големата велосипедска трка „Тур оф Албаниа“, чие 75-то издание годинава ќе се одржи од 19 до 22 мај.

Покрај Николчевиќ, косовска експедиција ја сочинуваат Рахим Мани, Самир Хасани, Егзон Мисини и Гентрит Хајдари.

„Тур оф Албаниа“ е рејтингувана во Светскиот велосипедски календар во категоријата 2,2 што на учесниците им дава можност да освојуваат светски и олимписки поени.

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com